
Karolina Tudruj-Wrożyna
Psychoterapeutka Gestalt
Terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia. Pracuję w języku polskim i angielskim. Pracuję zgodnie z Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.
Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Opolskim i od 20 lat pracuje w edukacji osób dorosłych, prowadząc szkolenia językowe. Jest obecnie na drugim etapie (3. roku) 4-letniego całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Śląskiej Szkole Gestalt w Katowicach. Program kształcenia jest zgodny z wymogami EAGT (European Association for Gestalt Therapy) oraz PTPG (Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt).
Uczestniczę także w szkoleniu z psychologii klinicznej i zaburzeń osobowości organizowanym przez Wielkopolską Szkołę Gestalt w Poznaniu, dzięki któremu poszerzam swoją wiedzę psychologiczną w obszarach przydatnych w pracy pomocowej.
Nieustannie doskonali swoje umiejętności i warsztat terapeutyczny uczestnicząc w kursach i szkoleniach oraz regularnych superwizjach, pod okiem certyfikowanych superwizorów. W rozwoju i pracy terapeutycznej interesuje się pracą z ciałem, oddechem i energią w ujęciu Alexandra Lowena.
„Chciałabym zaprosić Cię do spotkania, jeśli doświadczasz w życiu wyzwań, trudności, lęków, straty, choroby lub innego cierpienia, abym mogła Ci towarzyszyć i wspierać w szukaniu Twoich zasobów do mierzenia się z nimi. Prawdziwie wierzę, że każdy człowiek nosi je w sobie, tylko czasem są one głęboko ukryte pod warstwami doświadczeń, przekonań, schematów postępowania. Sama we własnym procesie terapii i na swojej ścieżce zawodowego rozwoju idę tą drogą i dziś wiem, że jest możliwa do przebycia, a przy tym niezwykle fascynująca. Czasem potrzebny jest tylko wierny, empatyczny, słuchający towarzysz tej podróży, który pokieruje lub po prostu potrzyma za rękę, pokaże, że nie idziesz sam. Rolę terapeuty widzę właśnie w taki sposób.”
„Osobistą radość sprawia mi spotkanie z drugim człowiekiem, kontakt z naturą, zwierzętami, roślinami, medytacja oraz podróże. To ostatnie łączy w sobie wszystkie poprzednie. Podróże fascynują mnie, bo są metaforą życia: nigdy nie wiesz, co się wydarzy, kogo spotkasz, czego doświadczysz, jakie wyzwania staną przed Tobą. A z podróży nigdy nie wracasz już taki sam. „